Thinking

WORLD SO COLD

17. září 2013 v 19:21 | Sayu
Tak jsem si tak četla jeden článek v časopise a donutilo mě to zapřemýšlet nad mojí vlastní osobností. Už několik let o sobě prohlašuju, že jsem rozumnější a "vyspělejší" než moji vrstevníci. Ano, teď jste všichni otočili oči v sloup a pomysleli si ježiš marja další namyšlená puberťačka co si myslí že je něco víc než ostatní. Já vám to neberu. Ale zkuste se podívat co mám kolem sebe za lidi. Když vezmu momentální situaci, spousta lidí v mém okolí už dosáhlo 18tého roku věku, což znamená, že jsou (by měli) být samostatný a soběstačný, ručí sami za sebe a tak dále. Ha ha. Divili byste se, kolik z nich si neumí dojít na poštu, na úřad, nevědí, kde ohlásit, že jim někdo ukradl/ztratili občanku, řidičák, nebo kde si mají nechat ten právě získaný řidičák udělat, někteří nejsou ani schopný poslat dopis, protože nevědí na kterou stranu se píše adresa příjemce a na kterou stranu adresa odesílatele (to je prosím konkrétní případ, seděla jsem s tim dotyčnym na poště a nevěřil mi, že to má blbě). Nezlobte se na mě, ale tohle by už snad ty lidi měli vědět, ne? Všichni se vytahujou, jak si najdou byt, jak si koupěj auto, jak tohle jak tamto, ale nemaj ani potuchy, kde/jak/za co si ten byt koupit/pronajmout, to samé s autem.

Ale aby to nebylo tak jednoduché. Pořád si stěžuju, že nechci být dospělá, že chci být zas malé bezstarostné dítě. A pak tady nadávám jak jsou všichni nesamostatní. Jenže, já sice mám pořád malou dětskou dušičku, která se chce zmenšit a být dítětem, pořád je mojí nejlepší kamarádkou plyšová žížala Jůlinka a pořád mi maminka dává dobrou noc. Ale vím, kam si mám dojít když jsem kretén a ztratim řidičák. Já jsem prostě smířená s tím, že už nikdy malá nebudu, bojuju se životem, víc co od něj chci a co můžu čekat. Ostatní si hrajou na to, jak jsou hrozně dospělý, že dát pusu mámě při odjezdu na lyžák je hrozná trapárna. Ale pošlete je do světa, a budou v háji.

PS.: kdyby to náhodou někdo četl, chci se obhájit tím, že je to náhlý výplod mého mozečku. Sayuri si prostě potřebovala nahnat ego, tak mě hned nemlaťte...

NOTHING'S LIKE BEFORE

17. listopadu 2012 v 23:25 | Sayu

Ten kdo mě zná, nebo alespoň četl nějaký můj starý blog, bude vědět, že když se blížili Vánoce, a tím pádem i moje narozeniny, začala jsem bejt naštvaná a protivná proto, že na Vánoce se na mě každej vykašle, že chci slavit narozeniny s přáteli jako "každej normální člověk". Za měsíc a pár dní tu ty Vánoce budou zas. A pro mě nebudou (nebo by aspoň neměli bejt) úplně obyčejné. Bude mi osmnáct, jé hurá můžu chlastat (ironie). Občas když jsem s někým mluvila, ptal se mě "a budeš dělat nějakou oslavu?" a moje odpověď vždy byla "hm, ne". Proč? Já vám nevim, ale já se prostě těšim na to, jak budeme s mamkou a mojí plyšovou žížalou Jůlinkou den předem zdobit stromeček, u toho poslouchat vánočního Hurvínka, péct cukroví, já budu prudit až už konečně udělá ty vosí hnízda a naplní ořechy, pak zkouknem nějakej vánoční film a půjdem spát. A druhej den se probudim jako dospělej, za sebe zodpovědnej člověk (kterej si bude moct psát omluvenky do školy, muhaha), kterej bude koukat na hodinky a prudit rodiče, ať už vstávaj, že má chuť na dort a "nenápadně" naznačovat, ať už sakra ty dárky k narozeninám nacpou na ten konferenční stolek a můžu je rozbalit. Přičemž taťulda bude už vzhůru tak od osmi, aby mi ten naprosto úžasnej a jedinečnej dort, kterej umí jenom on (a já se hrozně tešim až mě moje malá holčička bude tahat za rukáv a prosit, ať jí dědeček ten dort taky udělá) naplnil dřív, než se vzbudím, aby ztuhla náplň a já se ho mohla přecpat. A celej den prosedim doma na zadku. A ráda ho prosedim na zadku. A ani ten den, ani ten dalši a ani ten ještě další se nepůjdu vožrat do němoty s nejlepšími "přáteli". Nechci. Já si chci svůj archievement plnoletosti chci vychutnat doma, při vůni hřebíčku (z toho dortu) a v úsměvu mých milovaných rodičů. A s Jůlinkou. Tak.

Teď mi došlo, že ty narozeniny vlastně budou neobyčejný. Máme novej konferenční stolek.

NOBODY ASKED ME TO BE BORN

5. května 2011 v 0:09 | Sayuri
...so don't tell me how I should live. It's my life after all. And I'm bored of it. I want to protect the others. I want to be able to die for the ones I love. And I am. But are they able to die for me too? I'm afraid not. Because it's just not cool in this world. I want to have the strenght to protect them, help them. And I want to have the chance. What are we doing? Sitting in front of a computer, going to school and work, sometimes have some fun with our friends and... and what? Nothing. I want to live in some erlier age, when people weren't so much false, faithless and didn't think only about themselves. I want to live my whole life with only one person and love him with all my heart. I want to experience some adventure. But how can I in this lazy and spoiled world? Maybe you like it. Maybe I just watch too much films. Maybe I'm just a crazy dreamer with a dream that can't come true. But you have to believe in your dreams. And I will. As long as I'll be able to.

MUSIC IS MY LIFE

11. ledna 2011 v 20:52 | Sayu
Tohle jsem si dělala asi před rokem na starym blogu. Je to taková blbůstka, ale mě se to líbí. A měla jsem prostě chuť si to zkusit s novejma písničkama. A taky si chci zlepšit náladu po hádce s Milým...

Pravidla: Pustíte si v přehrávači dvacet písniček - ovšem na přeskáčku. Takže zkrátka zvolíte možnost "náhodné přehrávání". Jinak by to byl podvod a nemělo by to cenu. Pokaždé, co vám začne hrát nová písnička, si jí vyplníte jako odpověď na jednu z otázek (postupujete pochopitelně hezky od 1 až do 20, ne na přeskáčku).

1) Pokud se tě někdo zeptá: "Je tohle dobré?", co odpovíš?
Mad world - Gary Jewels (je třeba něco dodávat?)
2) Jak bys popsala sebe samu?
Pretty Girl - Sugarcult (no já sebe určitě..)
3) Co se ti líbí na mužích/ženách?
Dancing with tears in my eyes - Kesha (asi budu příště vybírat písničky trochu inteligentnějc...)
4) Jak se dnes cítíš?
Thanks for the memories - Fall out boy (thanks for the memories even if they weren't so great..)
5) Jaký je smysl tvého života?
Miss Nothing - The Pretty Reckless (vždycky jsem byla nikdo a nic..)

THIS WORLD WILL NEVER BE WHAT I EXPECTED

3. ledna 2011 v 21:32 | Sayu
Víte jak pořád říkám, že nesnášim dnešní svět? Nevíte? Jak by jste mohli, tady jsem to ještě nepsala...K věci.

Nesnáším odsuzování homosexuálů. Vždyť je to naprosto normální. Ano. Opravdu si myslím, že je to naprosto normální. Když jim ríkáte, že jsou špatní protože je přitahuje stejné pohlaví, je to stejný, jako kdyby oni nám, heterosexuálům, vyříčali, že se nás přitahuje opačné pohlaví.

Nesnáším, že se řeší jenom vzhled. Vím o čem mluvím. Když se holka nechová jako děvka, neflirtuje s každym, nelezou jí kozy, nefotí se na facebook s vyšpulenou držkou a nekouří a nepije alkohol (pravidelně, nejlépe denně) je prostě hrozně out. A i když všichni tvrdí, jak tyhle holky nesnášej, proč jsou tak oblíbené? Všichni tvrděj, jak jde o vnitřní krásu. Ale hovno. Každej se hned dívá na vzhled a je mu u prdele, jakej ten člověk je. A nechci slyšet, že všichni takový nejsou. Já vim že ne. Ale to je tak 1%.

Nesnáším "trend", že kluci nesměj dávat najevo emoce, protože by byli za padavky. Lidi, proberte se, kluci maj emoce stejně jako holky. A že je dávaj najevo neznamená, že jsou padavky, ale že si nehrajou na drsný frajírky, který nic nerozhází. Jedna z věcí, proč mám Milého tak ráda. Nebojí se říct, jak se cítí.

Nesnáším odsuzování za názory. Jeden nejmenovaný spolužák měl referát o pyramidách a jiných záhadách. Od tý doby co pronesl, že věří, že pyramidy postavili mimozemštani, že Atlantida existovala apod. z něj má celá třída akorát prdel. Proč, sakra? Co je na tom, že na to věří? Každej na něco věříme, vy věříte že jste borci, když druhý ztrapňujete. Já věřím, že ve Vesmíru nejsme sami a že v roce 2010 se něco stane. Odsuďte mě. Mě je to fuk. Za svym názorem si stojím.

Nesnášim na tomhle světě hodně věcí. Je zkaženej. Chci jinam. Ale mám asi smůlu. Možná jednou...
 
 

Reklama