WORLD SO COLD

17. září 2013 v 19:21 | Sayu |  Thinking
Tak jsem si tak četla jeden článek v časopise a donutilo mě to zapřemýšlet nad mojí vlastní osobností. Už několik let o sobě prohlašuju, že jsem rozumnější a "vyspělejší" než moji vrstevníci. Ano, teď jste všichni otočili oči v sloup a pomysleli si ježiš marja další namyšlená puberťačka co si myslí že je něco víc než ostatní. Já vám to neberu. Ale zkuste se podívat co mám kolem sebe za lidi. Když vezmu momentální situaci, spousta lidí v mém okolí už dosáhlo 18tého roku věku, což znamená, že jsou (by měli) být samostatný a soběstačný, ručí sami za sebe a tak dále. Ha ha. Divili byste se, kolik z nich si neumí dojít na poštu, na úřad, nevědí, kde ohlásit, že jim někdo ukradl/ztratili občanku, řidičák, nebo kde si mají nechat ten právě získaný řidičák udělat, někteří nejsou ani schopný poslat dopis, protože nevědí na kterou stranu se píše adresa příjemce a na kterou stranu adresa odesílatele (to je prosím konkrétní případ, seděla jsem s tim dotyčnym na poště a nevěřil mi, že to má blbě). Nezlobte se na mě, ale tohle by už snad ty lidi měli vědět, ne? Všichni se vytahujou, jak si najdou byt, jak si koupěj auto, jak tohle jak tamto, ale nemaj ani potuchy, kde/jak/za co si ten byt koupit/pronajmout, to samé s autem.

Ale aby to nebylo tak jednoduché. Pořád si stěžuju, že nechci být dospělá, že chci být zas malé bezstarostné dítě. A pak tady nadávám jak jsou všichni nesamostatní. Jenže, já sice mám pořád malou dětskou dušičku, která se chce zmenšit a být dítětem, pořád je mojí nejlepší kamarádkou plyšová žížala Jůlinka a pořád mi maminka dává dobrou noc. Ale vím, kam si mám dojít když jsem kretén a ztratim řidičák. Já jsem prostě smířená s tím, že už nikdy malá nebudu, bojuju se životem, víc co od něj chci a co můžu čekat. Ostatní si hrajou na to, jak jsou hrozně dospělý, že dát pusu mámě při odjezdu na lyžák je hrozná trapárna. Ale pošlete je do světa, a budou v háji.

PS.: kdyby to náhodou někdo četl, chci se obhájit tím, že je to náhlý výplod mého mozečku. Sayuri si prostě potřebovala nahnat ego, tak mě hned nemlaťte...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 my-wonderment my-wonderment | E-mail | Web | 21. září 2013 v 11:12 | Reagovat

Ano, je to zajímavé. Dneska jsou všichni neschopný. Neříkám, že já jsem, ale je mi 16, nepotřebuji být ještě všehoschopná. Chci si užívat, žít :-)

2 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 23. září 2013 v 19:11 | Reagovat

Proč tě mlátit, však je to pravda. Dosáhneme 18 let, myslíme si, jak jsme těžce dospělí a pak se půlka z nás ještě ve třiceti drží máminy sukně, není schopna sama bydlet, najít si práci, postarat se o sebe a domácnost, na tož o rodinu. Hlavně že máme před jménem hromadu titulů, máme certifikáty na všechno možné, ale v běžném životě jsme zkrátka nepoužitelní. Bohužel to vidím na sobě až od tohoto léta, co jsem začala pracovat, jak na té dospělosti musím ještě pořádně máknout... :)

3 Radek Radek | E-mail | 15. listopadu 2013 v 10:36 | Reagovat

Hmm hmm,nebudu tu asi popírat pravdu že jsi mnohem vyspělejší, a rozumnější než tvoji vrstevnící vždycky jsi taková byla.Je ale trošku smutný vidět že když někdo něco z tvých znamých/přátel neví (teda počítám že jsou to znamý,přátelé s cizim bych teda já na poštu či tak nešel) tak se budeš zlobit jaktože to neví když by to měli vědět,hold třeba neměli příležitost se s tímhle ještě zabývat sami či něco podobného případů je hodně.Ohledně té rádoby dospělosti moc bych to nehrotil,každý jsme si timhle prošli a víme že slova a činy jsou dvě rozdilný věci,nechal bych to tak jak to je,život dá na hubu každýmu postupně sám ;)... Jinak pěkný vidět že žiješ,a že víš co od života chceš ted už si jen jít za svym i přes mrtvoly no ne? Měj se dobře a užívej :)

4 Susane S. Susane S. | Web | 10. prosince 2013 v 14:50 | Reagovat

Já o sobě taky můžu říct, že jsem vyspělejší a rozumnější :-) a naprosto s tebou souhlasím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama